دفتر اورآسیا

دفتر اورآسیا

در خصوص افزایش همکاری‌های اقتـصادی جمهـوری اسـلامی ایران از طریق همگرایی در اتحادیه اقتصادی اوراسیا در چند سال گذشته دیدگاه های مختلفی مطرح شده است که به دلیل سابقه ارتباطات فرهنگـی و اهمیـت ژئوپلتیـک اعـضای آن و همچنین ضرورت توسعه اقتصادی کشور از طریق همگرایی اقتصادی منطقه‌ای از اهمیت فراوانی برخوردار است.

اتحادیه اورآسیا چیست؟

اتحادیه اورآسیا یک بلوک اقتصادی متشکل از ۵ کشور ارمنستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس است که با برخورداری از حدود ۱۸۳ میلیون نفر جمعیت فعال، دارای یک هزار و ۹۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی، رتبه اول در تولید نفت، رتبه دوم در تولید گاز و رتبه چهارم در تولید برق می باشد که یکی از پر رونق ترین بازارهای سرمایه‌گذاری در جهان به شمار می‌آید. اهمیت اقتصادی این اتحادیه به قدری است که با شکل‌گیری آن کشورهای مختلف علاقه خود را برای عضویت ابراز کردند. میزان تجارت اتحادیه اوراسیا با کشورهای جهان حدود ۸۵۰ میلیارد دلار است. از این میزان ۳۳۱ میلیارد دلار مربوط به واردات است.

در این حالت بدیهی است استفاده از امکانات دقتری در منطقه قفقاز اورآسیا واقع در کشور گرجستان که هیچ یک از محدودیت های 5 کشور اصلی عضو را ندارد و بر اساس استاندارد های اروپایی اداره می شود می تواند بهترین گزینه برای ورود به بازار این منطقه باشد.

نشانی دفتر گرجستان :

نکته مثبت دیگر این است که تفلیس با اتحادیه اروپا قرارداد تجاری آزاد و با ایالت متحده آمریکا قرارداد تجاری ممتاز دارد. این کشور همچنین در آستانه ایجاد قرارداد تجاری آزاد با کشور ژاپن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما در تماس باشید.